AMBASADORI AMERIKAN E VIZITON PARA MBLEDHJES SË KËSHILLIT MBIKQYRËS.

Dita e sotme mund te jete vendimtare per fatin e Ardian Fullanit ne krye te Bankes se Shqiperise. 
Pas nje takimi 60-minutesh me ambasadorin amerikan Aleksander Arvizu, ky I fundit doli me nje deklarate per media, duke dhene mbeshtetje per mosdoreheqjen e deritashme te guvernatorit te Bankes.

Arvizu e quajti shenje te pergjegjshmerise qendrimin ende ne detyre te Ardian Fullanit, por po zot, kryetari i komisionit paralamentar te Ekonomise, deputeti socialist Erion Brace e ka akuzuar Ardian Fullanin se mbas pergjegjesi te plote ligjore e administrative per vjedhjen ne Banken e Shqiperise.
Takimi I Arvizuse dhe deklarata e Braces u bene nderkohe qe ne mesdite ka nisur mbledhja e Keshillit Mbikqyres te Bankes se Shqiperise. Po ashtu, ne qytetet kryesore te vendit jane mbajtur protesta dhe po nenshkruhet nje peticion per shkarkimin e Fullanit.
Ne Shkoder, firmat jane mbledhur nga Forumi Shkodran. Ne nje bisede me Star Plus, Senida Mesi, njera nga organizatoret e protestes, tha se ecuria e mbledhjes se firmave eshte e kenaqshme, por prej dites se sotme, formu ka menduar qe te hape edhe nje pike tjeter te mbledhjes se firmave ne pedonalen afer ures se Bunes. Po ashtu, Mesi tha se ne fundjave do te mblidhen firma ne plazhin e Velipojes, sepse dita e hene eshte afati I fundit per nenshkrimim e peticionit.E sa I takon vendimit te mundhshem te Keshillit Mbikqyres se Bankes se Shqiperise per shkarkimin apo dorehqejen e fuvernatorit Fullani, Mesi thote se edhe ne kete rast, protestuesit dhe nenshkruesit e peticionit ne Shkoder do te kishin si fitore morale sensibilizimin e shoqerise shkodrane ndaj vjedhjes se 713 milione lekeve.

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/99auwGH9IlY?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakSEZONI I RI ARSIMOR, 5 SHKOLLA DREJT RIKONSTRUKSIONIT
Artikulli tjetërPAPA, THIRRJE PËR PAQE DY KOREVE