KANDIDATI I PD-së PREMTON MBËSHTETJË PËR ZHVILLIMIN E KËSAJ ZONE. Zef Hila kandidati I PD-se ne Bashkine Vau Dejes eshte takuar me banore te fshatit Pistull ne komunen e Hajmelit. Ne kete takim ai ka marre mbeshtetjen e te gjithe banoreve, per nje vote massive ne zgjedhjet e 21 Qershorit. Nga ana e tij, Hila ka deklaruar se ato se bashku do te kene nje marredhenie te ndersjellte te krijuar mbi sinqeritetin dhe investimet konkrete.

Gjate ketij takimi Hila ka hedhur poshte edhe akuzat e kundershtareve te cilet sipas tij nuk njohin realitetin. Te pranishem ne kete takim kane qene edhe drejtues te larte te Partise Demokratike te cilet kane bere thirrje qe votat te jene per partine Demokratike dhe kandidatin Zef Hila. Por garancia me e madhe e ketyre zgjedhjeve per partine demokratike jane vete banoret e zones, te cilet mbeshtesin kandidatin Zef Hila per ti dhene zhvillim kesaj zone.

Artikulli paraprakASGJESOHEN 2320 RRËNJË BIMË NARKOTIKE
Artikulli tjetërNIS ZYRTARISHT FUSHATA, STAR PLUS SQARON KANDIDATËT