LAVDËRIM MUHAXHERI PLAGOSET GJATË NJË BETEJE NË SIRI.
Lavdrim Muhaxheri, shqiptari nga Kosova qe lufton per xhihad ne Siri, është plagosur gjatë nje beteje ne ekte vend.

Lajmin e ka njoftuar nje mik i ekstremistit, i cili lutet që ai të kthehet në front bashkë me “luanët” e tjerë.
“Lavdrim Muhaxheri mirë është me shëndet është në shtëpi dhe nuk është në spita; . Allahu ia mundësoftë sa më shpejt të shërohet nga plaga e operacionit dhe të kthehet në front baskë me luanët tjerë”, ka shkruar ne rrjetin social facebook, shoku i Lavdrimit, Saleel Al Sawarim.
Pak dite me pare, Minsitria e Drejtesise e Kosoves njoftoi se Interpoli e ka pranuar kerkesen e gjykates se Ferizajt per shpalljen ne kerkim nderkombetar te shqiptarit Lavderim Muhazheri.
Ne Siri dhe Irak luftojne mendohet se luftojne mbi 100 shqiptare nga Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia, ndersa numri I shqiptareve te vrare eshte rreth 20.
Viktima e fundit shqiptare ne Siri ishte nje 24-vjecar nga Librazhi, I cili u vra para pak ditesh.

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/Rj5AFb4sw8M?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprak237 FILMA GAROJNË NË DOKUFEST
Artikulli tjetërPUSHIMET NË SHIROKË, ASKUSH NUK E PREFERON MË