Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 09:00, në vendin e quajtur “Dollari”, është plagosur me armë zjarri shtetasi A. C., 40 vjeç, i cili është dërguar në spital dhe po merr ndimën mjekësore.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po kontrollojnë zonën, për kapjen e autorit.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorit.

Ndërkohë, janë ngritur pika të shumta kontrolli. Forcat e Sigurisë Kombëtare po vijojnë krehjen e zonës, për kapjen e autorit, i cili dyshohet se është larguar në brendësi të lagjeve të qytetit.

Artikulli paraprakZGJEDHJET NË SERBI, VUÇIÇ SHPALL FITORE! MERR SHUMICË ABSOLUTE, 129 NGA 250 DEPUTETË
Artikulli tjetër“DHËMBË PËR DHËMBË”, BERISHA NGA SELIA BLU: SHPALLIM SOT BETEJËN PA KTHIM DERI NË SHEMBJEN E NARKO-REGJIMIT