Të afërmit e Pashko Ujkës kanë bërë thirrje që persona që kanë gjakun A negativ ftohen në Spitalin Rajonal të Shkodres të dhurojnë gjak për të.

Rikujtojmë se rreth orës 18:15, në lagjen “Vasil Shanto” Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi Pashko Ujka, 64 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë shërbimet e Policisë dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit.