NGJARJA E RËNDË U REGJISTRUAR RRETH ORËS 21 NË LAGJEN KIRAS. Tre anëtarë të një familje, mes tyre edhe një fëmijë janë plagosur pas të shtënave me armë zjarri nga një person. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës rreth orës 21 në qytetin e Shkodrës në lagjen “Kiras”.

Sipas policisë të plagosurit janë bashkëshortët Vat Guri 45 vjeç, Gjyste Guri 45 vjeç dhe mbesa e tyre me iniciale E.Guri 12 vjeç, të cilët janë dërguar në spitalin e Shkodrës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Policia bën me dije se autori i dyshuar i plagosjes është Mikel Thani 24 vjeç.Ndërkohë policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave.Per arrestimin e autorit te ngjarjes, blute e shkodres kane nisur operacionin policor, klu ne vendin e ngjarjes kane mberritur edhe forca te nderhyrjes se shpejte, te cilet kane kryer krehjen e zones, dhe po patrullojne ne hyrje daljet e kesaj zone ne qytetin e Shkodres

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/kaH0qUdI9gw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakCMIMET “GLOBE SOÇER” DOMINOHEN NGA REALI
Artikulli tjetërNDËRRIMI I VITEVE, SHKODRANËT TRADICIONAL