Një person ka mbetur i plagosur pas një konflikti me armë të ndodhur në Rubik.

Mësohet se i plagosuri është Alfred Leka. Ai është dërguar në spitalit e Traumës në Tiranës ku po merr edhe ndihmën e parë mjekësore.

Mësohet se gjendja e tij është mjaft e rëndë.
Policia po punon për të zbuluar shkaqet e kësaj ngjarjeje dhe identifikimin e autorëve.