Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme falë masave ajrore relativisht të thata.

Moti parashikohet i kthjellet me alternime vranësirash te paketa.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim – Juglindje me shpejtësi mesatare 1-8 m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe në lugina era fiton shpejtësi deri 12 m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Plane për plazh? Njihuni më parë me parashikimin e motit për

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 3 GUSHT 2023
Artikulli tjetërNË FUSHËN SENTIMENTALE DO BËHET SHUMË INTERESANTE, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT