Plazhi I Velipojë edhe pse thuajse në mbyllje të sezonit veror vijon të ketë pushues ku kryesojnë ato nga Kosova. Në syrin e tyre ky plazh mbetet ndër më të preferuarit ndaj e zgjedhin që ta vizitojnë thuajse çdo stinë vere.

Nga ana tjetër ata kanë opinione të ndryshme sa I përket çmimeve në këtë sezon.
Një problematikë që ka shoqëruar herë pas here këtë plazh është edhe prezenca e mushkonjave por tashmë këta pushues shprehen se në këtë sezon nuk ka pasur.

Velipoja këtë sezon ka pasur vizitorë nga më të ndryshëm si vendas e të huaj ku kanë kryesuar ata nga Kosova të cilët vit pas viti e kanë klasifikuar si destinacionin e tyre kryesor për pushimet verore.

Artikulli paraprakA DO NEGOCIOJË BASHKIMIN MES PD DHE RITHEMELIMIT? JA SI PËRGJIGJET META
Artikulli tjetërSHËNGJINI I PRENOTUAR EDHE NË SHTATOR