Viti i Ri nuk ka nisur pa problem sa i takon njesive administrative te bashkise shkoder. E tille eshte njesia Postribe e cila po vuan pranine e plehrave.

Nje nga banoret e fshatit Postribe thote se plehrat kane rrethuar zonat jashte koshave pasi keta te fundit ose jane te mbushur ose ndodhen jashte funksionit. Kjo situate e rende eshte konkretisht prane ures se Mesit teksa shihet qarte edhe demtimi I stolave te vendosur nga flaket qe I eshte here pas here mbeturinave.Nga ana tjeter shumica e koshave jane hequr ndersa mbeturinat urbane, janë hedhur pikërisht në anë të rrugës, nga ku vizitoret hyne për të parë urën nga afër..Banoret kerkojne qe zgjidhja me e mire do te ishte spostimi i koshave te plerhave ne nje zone larg shtepive te banuara dhe ures, e cila eshte monument kluture.

Artikulli paraprakQYTETARËT DJEGIN MBETURINAT NË MES TË PEDONALES
Artikulli tjetërDEPUTETJA HYSA: 5 PRIORITETE KA PARLAMENTI PËR KËTË VIT