NGJARJA E RËNDË NË HYRJE TË QYTETIT TE SHKODRËS.Një grua ka mbetur e plagosur nga një plumb qorr në Shkodër. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e së hënës në banesën e 37-vjeçares Fatmira Grenzi, e cila ka marrë një plumb në kokë.Ngjarja e rende eshte regjistruar, ne hyrje te qytetit te Shkodres.

Sipas deshmitareve ne vendin e ngjarjes behet me dije, se 37 vjecarja ka qene duke ushqyer djalin e saj 9  muajsh, ne momentin ku plumbi ka goditur ne koke 37 vjecaren Fatmira Grenzi. E plagosura është transportuar menjëherë në drejtim të spitalit rajonal, për t’iu nështruar ndërhyrjes kirurgjikale.Burime prane bluzave te bardha ne Shkoder, bejne me dije se gjendja shendetesore e 37 vjecares eshte e rende dhe eshte ne rrezik per jeten. Kjo ngjarje, na kthen ne kujtese vitet e zeza, te 97, ku persdorimi pa kriter I armeve, mori shume jete njerezish, nga plumba qe random quhen plumba qorr. 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/OeCy_m4B_Rk” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprak“CATI FOUNDATION”, NDIHMAT E PARA PËR 140 FAMILJE
Artikulli tjetërFESTË PËR TË MOSHUARIT