Dashi

Nëse jeni ndarë prej disa kohësh, është koha për të rihapur zemrën tuaj ndaj të dashurisë. Personi që keni pritur mund të shfaqet në qoshe. Nga ana profesionale, një punë e re është në ajër.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të martën përfitoni nga kjo ditë feste, ndoshta para një vakti ju, për të takuar njerëz të rinj. Mund të gjeni personalitete interesante, si për sa i përket marrëdhënieve ashtu edhe punës.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Ata që janë ndarë mund të gjejnë kohën e duhur për të rifilluar një lidhje të re. Në punë, rezultatet dhe kënaqësia vijnë ngadalë. Duhet të përshpejtojmë kohën.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të përballur me vështirësitë e dashurisë, duhet të ecni përpara dhe të mos hidheni poshtë. Gjithsesi është e kotë. Në botën e punës, mund të shfaqen mundësi të papritura për t’u kapur në fluturim.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të martën po kaloni një moment krize dashurie. Pasioni mungon, por kjo mund të ringjallet nëse dini të lini mënjanë stresin. Mendimet, në dashuri, vijnë edhe nga pakënaqësia e një pune që nuk të bind.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Në dashuri, kriza po ju bën të largoheni nga njëri-tjetri. Ndoshta ndarja e rrugëve bëhet zgjidhja më e mirë për të dy. Ndër temat e mosmarrëveshjes, puna juaj pa shpërblim, shumë stres dhe zemërim që sjell në shtëpi.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të martën nëse jeni beqare, është koha t’i riktheheni seriozisht takimeve. Kthehu te ngarkesa. Fati nuk do ju buzëqeshë vetëm në dashuri, por edhe në punë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të martën në dashuri e jetoni këtë histori me shumë inat dhe nuk i bën mirë askujt. Profesionalisht, duhet të detyrosh veten të tregosh durim dhe të gjesh një ekuilibër të mirë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Pasioni është i fshehur tani në çifte, në një dinamikë që po ju dëmton rëndë. Të qenit në arrati tani ju bën një person që jeni gjithmonë larg shtëpisë. Por ndonjëherë ju duhet të ngadalësoni dhe të vazhdoni me frenat e dorës të ndezur.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ju jeni aventurierë, ndaj dëshironi të luani një kartë për të ndryshuar jetën tuaj nga lart poshtë. Me të njëjtën frymë përballeni me pengesat e punës, të cilat i kapërceni me talent dhe organizim. Vetëm me shumë përpjekje mund të arrihen rezultate të rëndësishme.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të martën situata me partnerin nuk është e humbur, përderisa flisni dhe kërkoni zgjidhje të dakordësuara reciprokisht. Në punë, për të parë çmimet duhet të shtrëngoni dhëmbët edhe për disa javë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Nëse jeni të interesuar për një person, mos humbisni kohë duke u hedhur në dashuri. Kalon një tren që duhet kapur në fluturim dhe që rrezikon të mos kthehet më. Në punë, shpërblimet e merituara janë shumë afër. Bëni pak më shumë durim.

Artikulli paraprakMOS HARRONI ÇADRËN, SOT PRITEN RESHJE SHIU
Artikulli tjetërTËRMET NË GREQI, LËKUNDJET NDIHEN DHE NË SHQIPËRI E SHKUP, JA KU ISHTE EPIQENDRA