Projekti “Poezia ne Feste” i Teatrit Migjeni dhe Qendres Rinore Arka i zbukuroi diten 20 femijeve nga Shtepia e Femijes Shkollor.

Festa filloi ne ambjentet e Arkes me lojra e poezi te zgjedhura nga aktoret, per t’u mbyllur tek Shkodra-n’ Fest.Nje inisiative e vete aktoreve te teatrit Migjeni te Shkodres. Rita Gjeka, e cila eshte ne rolin drejtues te teatrit Migjeni, shprehet se kjo insiative do te jete cdo dite ne Shkoder. Ne vende te ndryshme dhe ne kohe te ndryshme, por per ti dhene shkodranve ate qe ato duan, artin .

Artikulli paraprakGRETA BARDELI, RRËFEN SFIDAT NË TONIGHT STAR PLUS
Artikulli tjetërInformacion Paraprak, Me datë 16.12.2015, rreth orës 15.40, në Spitalin Rajonal Shkodër