Në stadiumin “Loro Boriçi” është zhvilluar ndeshje ndërmjet kombëtareve të Shqipërisë dhe Polonisë.

Një ndeshje thuajse e dominuar nga ekipi mik të cilat gjatë 90 minutëshit kanë shënuar 4 herë në portën shqiptare. Gjithësesi vajzat e skuadrës kuqezi në pjesën e dytë të lojës kanë arritur të shënojnë golin e parë dhe të vetëm me anë të Megi Doçi.

Pas përfundimit të ndeshjes trainer I kombëtares së femrave Armir Grima u shpreh është se futbolli I femrave ka jo pak problem por në përgjithësi me lojën e zhvilluar në fushë trainer Grima është shprehur I kënaqur .

Për trainerin Grima në këtë ndeshje ishte të përfaqësoheshin sa më mirë edhe pse përballë kishin ekipin e Polonisë . Ndërkohë trainer Grima në deklaratën e tij për media u pyet se stadium “Loro Boriçi” nuk I solli shumë fat ai shprehet. Kombëtarja Shqiptare e femrave ndeshjen e rradhës e ka në Zvicër ku sipas trainerit në këtë takim dëshiron një përfaqësim sa më dinjitoz.