Zana Prela ish-punonjëse në shtëpinë e fëmijës parashkollor, në rolin e psikologes deklaron se është viktima e radhës pas testimit të bërë nga ministria e mirëqënies sociale. Ajo sipas ministrisë nuk e kaluar testimin por këtë Prela e quan një kurth politik i kësaj qeveria të korruptuar.

Prela është edhe një prej drejtueseve në partinë Mendimi i Djathtë Liberal.Prela thotë se ka arsimin dhe kualifikimin e duhur por sipas saj gjithçka është manovër politike e qeverisë së korruptuar.Bashkë me ish-psikologen Prela në shtëpinë e fëmijës parashkollor bëhet e ditur se nuk e kanë kaluar testimin edhe 6 punonjëse të tjera nga 19 në total që ka ai institucion.

Artikulli paraprakKONCERTI TRADICIONAL I KRISHTLINDJEVE NË VAU DEJËS
Artikulli tjetërNDAHET NGA JETA ISH-FUTBOLLISTI I VLLAZNISË SELMAN CUKALI