SHKOLLA ARTISTIKE MBYLL ME SUKSES VITIN SHKOLLOR 2014-2015. Ne ambientet e shkolles artistike Prenke Javoka u mbajt koncerti instrumental I cili shenonte edhe mbylljen e vitit shkollor 2014-2015.drejtori anton kaftalli ne fjalen e tij shpreh mirenjohjet me te thella per nxenesit e talentuar qe u ndane me cmime absolute ne konkursin kombetar epta I cili u mbajt ne Tirane.

Drejtori I ketij institucioni anton Kaftalli evidenton edhe njehere traditen e mire te kesaj shkolle ne nxjerrjen e talenteve te ardhshem te cilet mjaft mire mund te ndjekin rrugen e paraardhseve te tyre si Elhaida Dani apo Dorina Garuci. Aktiviteti artistik vijoi me performancen e nxenesve te talentuar ne veglen e pianos dhe violines,te cilet jane fitues ne mjaft evente kombetare.Keshtu mbyllet nje tjeter sezon I suksesshem I kesaj shkolle e cila cdo vit po korr frutet e nje pune disa vjecare.

Artikulli paraprakREGJISTRIMI AUDIO I SEANCAVE GJYQËSORE
Artikulli tjetër“CHAMPIONS LEAGUE” FINALJA E MADHE PREMTON SPEKTAKËL