Presidenti Bajram Begaj nis takimet e tij ne Shkoder. Fillimisht Presidenti Begaj u prit nga kryetari i bashkise Shkoder Bardh Spahia ne nje takim qe zgjat rreth nje ore.

Me pas Presidenti Begaj do vijoje me dekorimin e shkolles “28 Nentori” me titullin “Nderi Kombit” per te vijuar me nje takim me Prefekten e Qarkut Shkoder Majlinda Angoni dhe me pas me komunitetet fetare