Ditën e nesërme do të zhvillohet një takim të përfaqësuesve të grupeve të ndryshme parlamentare për zgjedhjen e presidentit të ri.

Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla takohet nesër më Fatmir Mediun dhe Mesila Doden, ku do të diskutohet për presidentin e ri.

Mësohet se takimi me Mesila Dodën do të zhvillohet në orën 09:00.

Ndërkohë bisedimet ndërmjet Ballës dhe Mediut pritet të zhvillohen në orën 10:00.

Artikulli paraprakSHKODËR, AKTIVITET SPORTIV PËR SOCIALIZIMIN E TË RINJVE
Artikulli tjetërKOSOVA APLIKON PËR T’U BËRË PJESË E KËSHILLIT TË EUROPËS, BASHA NË KUVEND: MOMENT KYÇ PËR BALLKANIN, KA TREGUAR SE ËSHTË NË ANË E DUHUR