BAZHDARI: KEMI GATI PROJEKTIN EDHE PËR QËNDRËN MULTIMEDIALE TË ARTIT NË SHKODËR. Rikonstruksioni I teatrit migjeni tashme eshte nje realitet. Projekti per rikonstruksionin e tij eshte prezantuar ne ambjentet e hotel Colosseo, ne presence te ministres se cultures mirela kumbaro, perfaqesuesve te artit, dhe candidates se mazhorances per bashkine Shkoder, Zonjes Keti Bazhdari.

Artistet, nga ana e tyre vleresuan kete projekt qe I kthen dinjitetin teatrit te shkodres. Nga ana e saj kandidatja e mazhorances Keti Bazhdari, beri public edhe projektin per qendren multimediale te artit qe do te jete prezente ne Shkoder. Nga ana e saj, ministria e kultures, deklaroi se punimet per fototeken Marubi po ecin mjaft mire nderkohe qe shume shpejt nis rikonstruksioni I varrave te Marubve dhe Idromenos.

Artikulli paraprakVUSHAJ: SHABLLONET, TË VERBËRIT PA SHOQËRUES NË VOTIME
Artikulli tjetërTONIN MARINAJ PRITET MASIVISHT NË FSHATIN BRATOSH