Fundviti ashtu sic po ndodh thuajse çdo vit ne Shkodër nuk ka kalon pa incidente por edhe probleme.

Megjithatë gjate nates se nderrimit te viteve duhet pergezuar prezenca e efektivve te policise se Shkodres te cilet ne vende te ndryshme te qytetit kane qene ne gadishmeri per te ruajtur mbarevatjen dhe qetesine ne ne fundvit ne Shkoder. Si rezultat i ketyre operacioneve, dhe kontrolleve te policise, blute e Shkodres, kane arrestuar në flagrancë i shtetasit:
Resalt Hurmi, 21 vjeç, banuesnëShkodër.
Dhe proçedimi penal për shtetasin:
E. Z. 19 vjeç, banuesnëShkodër.
Kapja dhe ndalimi i këtyre shtetasve u bë sepse , në lagjen Shirokë, u kapen në flagrance duke qëlluar në ajër me një armë sportive imituese.Në vendngjarje uniformat blu gjetën dhe sekuestruan ne cilësinë e provës materiale: -Armësportive (imituese)tip pistoletEKOlComapact, – 3 (tre) gëzhoja9mm. Materialet i kaluan për ndjekje Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale të“Prishja e qetësisëpublike”dhe”Mbajtja pa leje e armëvetëgjuetisëdhe sportive”, parashikuar nga nenet274, 280të Kodit Penal.

Artikulli paraprakFUNDVITI, PËRGJAKEN RRUGËT E SHKODRËS 4 TË PLAGOSUR
Artikulli tjetërSPEKTAKËL FISHEKZJARRESH NË TË GJITHË BOTËN