Ditën e sotme vendi do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Ndërkohë në zonat jugore vranësirat do të gjenerohen në reshje shiu, ndërsa në ato veriore do të ketë edhe reshje të pakta dëbore.

Temperaturat do të vijojnë të jenë të ulëta, duke u luhatur në vlerat -2 deri në 17 gradë celcius.

Sakaq era do të fryjë mesatare në tokë dhe në det duke krijuar dallgëzimin 5 ballë.