Moti do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore dhe vranësira mesatare pasdite në zonën veriperëndimore.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten nga 15 deri në 22 gradë. Në mesditë do të zbresin duke u luhatur 29 deri në 34 gradë C.

Era do të jete me drejtim veriperëndim me shpejtësi 15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakKUVEND, PRITET MIRATIMI PROJEKT-REZOLUTËS MBI GJENOCIDIN NË SREBRENICË, BRAÇE INTERPELANCË ME KRIFCËN
Artikulli tjetërSOT PROTESTA E THIRRUR NGA PD, “BLINDOHET” KRYEMINISTRIA