Procedim penal per Arvid Bushatin dhe personat e tjere qe protestuan kunder kryeministrit Edi Rama .

Më datë 01.03.2017 (dje), u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër dhe punohet për kapjen e shtetasit A.B, vjeç 27, banues në Shkodër, pasi dyshohet se rreth orës 12:00, në lagjen “Qemal Stafa”, ka organizuar një protestë të paligjshme me 15 persona kundër ardhjes së Kryeministrit në qytetin e Shkodrës”, njofton policia. Ndaj tij rëndon akuza për veprën penale: Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme.