Shkodër

Specialistët për Hetimin e Krimeve të DVKM Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasin M. G., 17 vjeç, banues në Kosovë, pasi në PKK Muriqan, në dalje, i ka paraqitur punonjësit të Policisë Kufitare, dokumente identifikimi të dyshuara të falsifikuara, me të dhënat e një shtetasi tjetër, me të cilin ai kishte ngjashmëri.

Në Komisariatin e Policisë Pukë është paraqitur shtetasi P. Gj., i cili ka kallëzuar se kur në banesë nuk ka patur njeri, persona ende të paidentifikuar janë futur në banesë dhe i kanë vjedhur para dhe një sasi mjalti. Policia vijon punën për identifikimin dhe kapjen e autorit/autorëve të vjedhjes.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakAKSIDENT NË SHKODËR, MAKINA PËRPLAS BIÇIKLETËN
Artikulli tjetër“JA SI TA MENAXHOJMË RRITJEN TURISTIKE”