Më datë 6-7 kryeministri Edi Rama do të nisë turin ballkanik.

Sipas burimeve , kreu i qeverisë do të zhvilloj takime me krerët e shteteve përkatëse në kuadër të proçesit të Berlinit dhe e ardhmja e nismës Open Balkan.

Së bashku me një pjesë të kabinetit të tij qeveritar, brenda 24 orëve, Rama do të ndaloj në Beograd, Sarajevë, Prishtinë, Shkup dhe Podgoricë.

Artikulli paraprakMINISTRJA E FINANCAVE: PËR 3-MUJORIN E PARË TË 2023 RRITJA EKONOMIKE ISHTE 2.7%
Artikulli tjetërDITA E DYTË E VIZITËS NË TIRANË, BILL CLINTON TAKIM ME KRYEMINISTRIN EDI RAMA NË REZIDENCËN QEVERITARE