“Kohë astrale” është libri I promovuar së fundmi në bibliotekën “Marin Barleti” të Shkodrës. Autori Dritan Sulçebe tregon për subjektin e librit ndërsa shton se libri I ka të gjithë, thriller, satirë dhe jo vetëm.

Libri ka marrë një vlerësim edhe nga shkrimtari Shpëtim Kelmendi ndërsa thotë se romanet distopike I shkojnë shumë lexuesit shqiptar.

Dritan Sulçebe ka përfunduar studimet për drejtësi, por gjen një lidhje të bukur me letërsinë përmes fjalës, duke e parë atë si një lloj pushteti për t’i ndryshuar gjërat.

Artikulli paraprakSHËNGJIN/ TJETËR AKSIDENT NË PUNË! HUMB JETËN NJË 50-VJEÇAR, MBËRRITI NË SPITAL PA SHENJA JETE
Artikulli tjetërPS SHKODËR, ZHVILLON ZGJEDHJET PËR DELEGATË