Menjëherë pas kualifikimit në kampionatin europian të futbollit dhe fitores 3-0 në Armeni protagonistët e kombëtares shqiptare janë shprehur tejet të lumtur duke nisur që nga tekniku i kuqezinjve Xhani De Biazi.

Emocione përcjelli edhe Sokol Cikalleshi.Presidenti i FSHF Armando Duka shpreson që kombëtarja të vijojë edhe më tej rrugëtimin e saj pas këtij kualifikimi historik.Natyrisht që ka qenë një rrugë e gjatë dhe e mundimshme për Shqipërinë për të arritur tek kualifikimi për në kampionatin europian “Francë 2016”.