Protesta, Basha mbledh aleatët: Të gjithë bashkë kundër qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me partitë aleate në kuadër të përgatitjeve të protestës së 18 Shkurtit. Në takim kanë qenë kreu i PR, Fatmir Mediu, i PBDNJ Vangjel Dule, Duka i PAA, por edhe të partive të tjera në koalicionin e djathtë. Burime nga takimi që është zhvilluar në selinë blu pohojnë për Report Tv se është rënë dakord që shtabet e partive parlamentare dhe jo parlamentare që janë pjesë e opozitës të bashkëpunojnë për protestën. Sipas Bashës, do të ketë një angazhim të përbashkët të të gjithë kampit opozitar për një protestë mbarë popullore kundër qeverisë Rama.