Ne nje lidhje te drejtperdrejte me edicionin e lajmeve te ores 17:30, Kryetari i Partise Demokratike te Shqiperise, Lulzim Basha ka folur ne lidhje me protesten e organizuar nga opozita.

Kreu Basha, ne nje interviste me gazetarin Senad Nikshiqi, eshte shprehur se afati i protestes nuk skadon asnjehere deri ne rrezimin e kesaj qeverie te korruptuar dhe te berë njësh me krimin.

 

Me tej kreu demokrat shprehu konsideratën e tij për përformancën e jashtëzakonshme që siç tha ai ka bërë Shkodra, duke përshëndetur teleshikuesit e Star Plus.

Në fund të kësaj interviste Basha tha se ka ardhur koha që kjo qeveri të largohet për t’ja lënë vendin një qeverie teknike për zgjedhje të lira dhe të ndershme