Deputeti i Partise Demokratike Arben Ristani ne nje prononcim per Star Plus ka thene se ne thelb te kesaj proteste jane zgjedhjet e lira dhe te ndershme te cilat jane themeli i demokracise.

I pyetur per faktin se Kryeministri Rama gjate protestes ndodhej ne Kosove, Ristani ka thene se kjo eshte veçori e socialisteve te cilet gjithmone largohen.