Me tensione është zhvilluar protesta jashtë Kuvendit, ku militantët e Berishës kanë hedhur gurë dhe shihe uji në drejtim të policëve.

Klevis Balliu ka udhëhequr përplasjen me policinë.

Ata kanë tentuar të shtyjnë forcat e rendit për të çarë kordonin e ngritur në hyrje të Parlamentit, me qëllimin për të hyrë brenda oborrit të këtij institucioni.

Policia i bën thirrje protestuesve që të mos përplasen me efektivët.

Artikulli paraprakTENSIONE NË KUVEND, RRËZOHET KËRKESA E BARDHIT PËR MOCION ME DEBAT PËR RAI! OPOZITA BLLOKON SËRISH FOLTOREN, NDËRPRITET SEANCA
Artikulli tjetërREFUGJATËT, ARDHJA E TYRE NIS ME 1 GUSHT