Protestat e dhunshme në Venezuelë kundër Presidentit Maduro vazhdojnë.

Protestuesit antiqeveritarë thanë se një person i dyshuar si hajdut dhe një student i universitetit humbën jetën në ditën e 50-të të demonstratave. Orlando José Figuera, 21 vjeç, pësoi djegie në 80% të trupit , pasi u përfshi në flakë gjatë protestave në Caracas të shtunën. Edy Alejandro Teran Aguilar vdiq nga një plagë me armë zjarri, duke e çuar në 48 numrin e përgjithshëm të të vrarëve në protesta gjatë ditëve të fundit.Image result for Protestat në Venezuelë, digjet studenti 21-vjeçariImage result for Protestat në Venezuelë, digjet studenti 21-vjeçari