Një numër qytetarësh shqiptarë me banim në Itali protestuan sot perpara Parlamentit Italian.

Ata protestuan kunder arrestimit te Kryetarit te Partise Demokratike Sali Berisha si dhe kunder marreveshjes Rama – Meloni për emigrantët.

Në fjalët e tyre ata theksuan se Shqipëria është e drejtuar nga oligarkët dhe demokracia në vend po shembet.

Artikulli paraprakSHKARKIMI I DREJTORËVE PEZULLON GREVËN NË KONTROLLIN E FLUTURIMEVE NË SHKUP
Artikulli tjetërMBLEDHJA E QEVERISË NË LEZHË, RAMA PUBLIKON PAMJET NGA TAKIMI, PREZENTË GONXHE DHE MARGARITI