Policia e Shkodres mengjesin e se henes ka kryer kontrolle ne  autobuset dhe makinat qe udhetojne drejt Tiranes per persona me precedente qe mund te marrin pjese ne protesten e opozites.Deri tani nuk raportohet per asnje person te ndaluar.

Rreth 300 protestues jane nisur nga qyteti i Shkodres drejt Tiranes per te marre pjese ne protesten e opozites te paralajemruar ne oren 09:30 para parlamentit kunder zgjedhjes se Kryeprokurorit.