PSG prerazi nuk do që ta largojë Mbappe këtë sezon. Parizienët kanë refuzuar plot 160 milion euro nga Real Madrid.

Sheikët e Parisit duket se nuk i tundon paraja përballë talentit të francezit.

Ka dhe një javë nga mbyllja e merkatos, por duket se si PSG dhe Real Madrid duan një marrëveshje me përfitime të ndërsjellta.

Ndërkohë sipas mediave të huaja, transferimi i Mbappe lidhet shumë me Ronaldon. Në rast se portugezi mbërrin në Paris, atëhere PSG do e lejojë Mbappenë të largohet, por kjo ka gjasa të ndodhë vitin tjetër, jo sot.