Rezultatet e provimit të gjuhës së huaj të maturës janë publikuar këtë të martë nga Ministria e Arsimit.

Për të parë notën tuaj klikoni http://qsha.gov.al/infos/matura_2022/d3/d3_rezultate.pdf

Gjuha e huaj ishte lënda e parë në të cilën maturantët testuan njohuritë e tyre. Provimi u zhvillua në 9 qershor për rreth 33 mijë maturantë.

Testi u cilësua me vështirësi të lehtë deri në mesatare dhe këtë e tregojnë dhe notat e mira, siç duket nga rezultatet e publikuara sot.

Artikulli paraprakNGA ANËTARËSIMI I FINLANDËS DHE SUEDISË NË NATO TEK INTEGRIMI I SHQIPËRISË NË BE, RAMA ZBULON DETAJE NGA TAKIMI ME KRYEMINISTREN SANNA MARIN
Artikulli tjetërHARTA E RE GJYQËSORE, BOJKOT EDHE MASAVE TË SIGURISË