Transportohet me helikopter drejt Tiranës i mituri që u plagos në Pukë.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se 11-vjeçari me inicialet A.N., është qëlluar nga një 17-vjeçar.

Raportohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Dom të Gjegjanit. Fëmija ka një plagë në këmbë dhe dyshohet se ngjarja është aksidentale.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave.

NJOFTIMI I POLICISË

Pukë/Informacion paraprak

Rreth orës 16:20, në fshatin “Dom Gjegjan”, Pukë, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri, një i mitur 11 vjeç, i cili po dërgohet në Spitalin e Traumës Tiranë.

Falë veprimeve të shpejta hetimore është bërë identifikimi i autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasi R. C. 17 vjeç dhe po punohet për kapjen e tij.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

Artikulli paraprakPLAGOSJA E TË MITURIT NË PUKË, DYSHOHET SE U QËLLUA NGA NJË 17-VJEÇAR
Artikulli tjetërDETAJET/ PLAGOSJA ME ARMË E TË MITURIT NË PUKË, NGJARJA NË LOKALIN E TË ATIT. AUTORI KISHTE KONFLIKTE ME…