Java e 22-të e “Abissnet Superiore” do të dhurojë një sfidë të vështirë për Vllazninë, pikërisht në Laç ndaj vendasve. Në prag të kësaj ndeshje, trajneri i ekipit kuqeblu, Qatip Osmani tha se në Laç do të shkojnë për rezultat pozitiv, pasi skuadra është gati dhe e karikuar vetëm për tre pikët.

Trajneri Osmani, i pyetur për merkaton, tha se priste minimalisht dy futbollistë, ndërsa la akoma të hapur mundësinë e afrimit të Shkodran Mustafit.

Vllaznia do të mundohet të marrë ndaj Laçin rezultatin e tetë pozitiv rradhazi, teksa kuqeblutë do të jenë të plotë në këtë ndeshje.

Artikulli paraprakBASKET MESHKUJ, TË DIELËN SUPERSFIDA VLLAZNIA-TIRANA
Artikulli tjetërRRETH 20 MILIONË TË PREKUR ME KANCER NË 2022, OBSH: NË 2050 RASTET E REJA DO RRITEN ME 75%