Me pankarta në duar qeveri e krimit, të rinjtë e PD-së në Shkodër e kanë nisur me protesta kunder qeverise e cila ka agjenden e saj dy ditore ne kryeqendren veriore .

Me shume se 50 te rinj te shoqeruar dhe nga qytetare te tjere kane marshuar ne pedonalen e shkodres duke u vendosur me pas perballe kinema Millenium , vend i percaktuar per mberritjen e kryeministristrit dhe mbajtjen e prezantimit te planit te alpeve me keshillin kombetar te territorit. Forcat e policise me te cileve ishte dhe drejtori i policise se shkodres gjovalin loka i ka kerkuar protestuesve te hapnin rrugen dhe te protestonin ne trotuar.

Nje gje e tille ka nxitur perplasje dhe tensione. Pas mberritjes se FNSH ka mberritur kryeministri rama i cili ka pershendetur te rinjte demokrat me dy gishta lart Kryetari i FRD Arvid Bushati tha se jane ne proteste kunder qeverise se kapur nga krimi Pasi Rama eshte futur ne mjediset ku mbahej takimi protestuesit demokrat jane larguar po me brohorima dhe thirrje kunder qeverise.