Radhë të gjata janë shënuar në pikën kufitare të Qafë-Thanës. Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se ka pasur vonesa nga pala maqedonase.

Mësohet se pala maqedonase ka punuar me sportele dhe stafe të reduktuara duke krijuar pritje nga 1 orë deri në 1 orë e 30 min, ndërkohë pala shqiptare ka shtuar sportelet.

Ndryshe nga Kapshtica që më së shumti ka shtetas shqiptarë që punojnë dhe jetojnë në Greqi dhe kthehen për festa nga pika e kalimit kufitar të Qafë Thanës më së shumti janë qytetarë nga juglindja dhe jo vetëm që shkojnë bëjnë pazare në Maqedoninë e Veriut dhe kthehen brenda ditës.

Artikulli paraprakBIE NË LUMIN BUNA QYTETARI NGA KOSOVA, POLUMBARËT NISIN KËRKIMET PËR GJETJEN E TRUPIT
Artikulli tjetërE RËNDË NË GREQI, 16-VJEÇARI MASAKRON ME THIKË BABAIN E TIJ