Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë nesër drejt Kievit.

Ndërkohë sot portali online malazez “Vijesti” shkruante se kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe Dimitar Kovaçevski e kanë pranuar idenë e Abazoviçit për një vizite të përbashkët në Kiev nga kryeministrat e Ballkanit Perëndimor por mbetej të binin dakord për një datë.

Gjatë bisedës telefonike që kryeministri malazez pati të enjten e javës së kaluar me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, Dritan Abazoviç pranoi ftesën për të vizituar Kievin, njoftoi dje zyra e shtypit e kryeministrit të Malit të Zi.

Artikulli paraprakHARTA E RE GJYQËSORE, BERISHA REAGON ASHPËR: GJOBITEN BANORËT E 10 QYTETEVE, SHKELJE E RËNDË E TË DREJTAVE TË NJERIUT
Artikulli tjetërISH AGJENTI I CIA-s: TË PATHËNAT PËR NOLIN E KONICËN