Në mbrëmjen Gala të Yjeve të Sportit, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i dha trajnerit të Kombëtares, Sylvinho, një çmim nderi. Rama, ndër të tjera, u shpreh se brazilian ka pranuar me kënaqësi të marrë nënshtetësinë shqiptare. Gjithashtu, nuk munguan edhe falënderime, për të gjithë të pranimshmit.

“Dua të bëj një falenderim presidentit të Komitetit Olimpik Evropian i cili na nderon me praninë e tij.Rastësia e do që njëri të jetë grek, tjetri italian. Kështu që grekë, italianë, shqiptarë, jemi në një familje. Kemi dhe një brazilian, për syrin e keq, por nëse grekun dhe Italian do i lëmë siç janë, brazilianin do ta bëjmë shqiptar, por edhe ai e ka pranuar me kënaqësi që të marrë nënshtetësinë shqiptare.”, tha Rama.

Artikulli paraprakPD: QEVERIA RAMA BUXHET PËR PPP-TË KORRUPTIVE KLIENTELISTE
Artikulli tjetërEMIGRIMI POTENCIAL I MJEKËVE SHQIPTARË SHKON NË 38.5%