Sot 1-Qershori, Rama: Ju uroj të gjithë prindërve gëzuar dtën e fëmijëve.

Në këtë ditë të lumtur për fëmijët, Kryeministri i vendit, Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, ka uruar prindërit me rastin e festës së fëmijëve.

MIRËMËNGJES
dhe me këtë finale drithëruese të garës së koreve të shkollave, në kuadrin e programit tonë #EdukimPërmesKulturës, e me besimin e fortë se çdo 1 qershor do të jetë më i mirë se paraardhësi, ju uroj sot të gjithë prindërve gëzuar ditën e fëmijëve.”

 

Artikulli paraprakKult – Adrian Hoti
Artikulli tjetërSOT 1 QERSHORI/ SHOQËRIA CIVILE MARSHIM: JEPNI LLOGARI PËR FËMIJËT