KRYEMINISTRI PREMTON RRUGËN PLAZH – SHKODËR, POR EDHE LEGALIZIMIN. Qeveria shqiptare shumë shpejt pritet të nisë procesin e legalizimit për shtëpitë e dyta.

Lajmin e bëri me dije vetë kryeministri Edi Rama teksa inspektoi punimet në pedonalen e plazhit të Velipojës. Rama theksoi se ka një rënie të numrit të ndërtimeve pa leje.Projekti për pedonalen e Velipojës është vazhdimesi e investimit të fondeve te rajonit. Vlera e investimit është mbi 36 mln lekë të reja dhe kryeministri Rama tha se projekti synohet të përfundohet para sezonit turistik.

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/p73RfGjctH4?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakRAMA KËRKON PROJEKT PËR STADIUMIN
Artikulli tjetërNJË TJETËR HAPËSIRË E GJELBËRT PËR SHKODRËN