Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës.

Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite ku ka njoftuar se me këtë kompani të industrisë automative ka biseduar për një bashkëpunim të mundshëm mes kompanive amerikane dhe Shqipërisë.

Sipas Ramës një grupi i “Automation Alley” do të vijë në Shqipëri për të parë mundësinë e bashkëpunimit dhe mundësinë që do të krijojë nisma “Ballkani i Hapur”.

Artikulli paraprakE FUNDIT/ PËRPLASET NGA MAKINA NJË 10-VJEÇAR
Artikulli tjetërE RENDË / MOTORI HUMB KONTROLLIN DHE PËRPLAS TË MOSHUARIN