Kreu i ekzekutivit, Edi Rama tha se pret dorëheqje masive nga Kadastra pas reformës që do të kthejë online të gjitha shërbimet e këtij institucioni. Ai bëri thirrje që drejtuesit e institucionit të mos bëjnë asnjë ndërhyrje për askënd pavarësisht kontributit të dhënë në zgjedhje të caktuara.

“Pres dorëheqje masive nga Kadastra dhe nga ana tjetër drejtorja e ka shumë të qartë. E para punonjësi e kësaj banke duhet të jenë bankierë prandaj do iu lutesha shumë mos të bëni më asnjë ndërhyrje për askënd. Se ky na ka sjellë aq vota, e ai na ka sjellë triumfin, se na duhet për të marrë fitoren”-tha kreu i qeverisë.

Artikulli paraprakRAMA: NË 3 KORRIK MBYLLEN SPORTELET FIZIKE TË KADASTRËS, ÇDO VEPRIM PËRMES E-ALBANIA
Artikulli tjetër“RAPORTI PËR FARSËN ELEKTORALE KA PËRFUNDUAR”, BERISHA: E PREZANTOJMË SHUMË SHPEJT