Kryeministri Edi Rama ka lançuar aplikacionin që iu vjen në ndihmë mijëra vizitorëve që zgjedhin të kalojnë pushimet në Shqipëri në këtë sezon veror, por jo vetëm.

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeveërisë shkruan aplikacioni TEA shërben si udhërrëfyes digjital i Shqipërisë turistike i cili iu vjen në ndihmë pushuesve për kalendarin e eventeve, akomodimin pranë vendeve ku shija lokale nuk mungon, kontaktet dhe ndihmën emergjente. “Eksploro Shqipërinë si asnjëherë më parë, më sigurt, më lehtë”, shkruan Rama.

Postimi i kryeministrit

📲Shkarko aplikacionin TEA, udhërrefyesin digjital të Shqipërisë turistike dhe do të gjesh:
https://apps.apple.com/…/tea-tourism…/id6450223706
🗓️ kalendarin e eventeve me detajet përkatëse📲
🏨akomodim pranë vendeve ku shija lokale nuk mungon📲
🚨si dhe kontaktet e emergjencës për çdo të papritur📲
🦅Eksploro Shqipërinë si asnjëherë më parë, më sigurt, më lehtë🇦🇱
#KrenarpërShqipërinë❤️🦅
#VetëmPërpara➡️🇪🇺
#SHQIPËRIA2030🇦🇱

Artikulli paraprakDREJTUESI I MOTORIT HUMB KONTROLLIN DHE PËRPLASET ME MURIN NË AKSIN LEZHË-SHËNGJIN, DËRGOHET NË SPITAL
Artikulli tjetërBLLOKOHEN 16 MJETE LUNDRUESE NË KSAMIL, DURRËS, SHËNGJIN DHE VELIPOJË!