Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me tensionet në veri të Kosovës.

‘BE-ja duhet të veprojë me vendosmëri për të siguruar një zbatim të shpejtë të Marrëveshjes Themelore. Rajoni ynë nuk mund të bëhet peng i një krize të pafund mes Kosovës dhe Serbisë.

Nuk mund të lejojmë që as Kosova Veriore, ku kufiri mes krimit të organizuar dhe politikës vendore është i paqartë, të bëhet një Donbas i vogël nga mosngritjet e nxitura nga Rusia dhe as Dialogu të bëhet një lojë fajësimi të Ballkanit të Vjetër, nga mungesa e një vullneti real dhe të fortë të palëve të përfshira në të! Diskutimet janë të mira, por ajo që i nevojitet rajonit është një përparim para se të jetë tepër vonë.’- shkruan Rama.

Artikulli paraprakMAKINA PËRPLAS MOTORIN, PLAGOSET 1 PERSON
Artikulli tjetërOPOZITA RRETHON FOLTOREN, FELAJ: KUJDES! GARDA KA LIGJIN