Kryeministri Edi Rama ka shpallur qeverinë e re.

Kryetare e Parlamentit

Lindita Nikolla

Emrat e ministrave të qeverise ‘Rama 3’

Kryeministër – Edi Rama

Zëvendëskryeministër – Arben Ahmetaj

Ministre e Punëve të Jashtme – Olta Xhacka

Ministër i Mbrojtjes – Niko Peleshi

Ministër i Drejtësisë – Ulsi Manja

Ministër i Brendshëm – Bledi Çuçi

Ministre e Ekonomisë dhe Financës – Delina Ibrahimi

Ministre e Infrastrukturës- Belinda Balluku

Ministre e Shëndetësi – Ogerta Manastirliu

Ministre e Arsimit dhe Sportit – Evis Kushi

Ministre e Bujqësisë – Frida Krifca

Ministre e Kulturës Elva Margariti

Ministre e Mjedisit dhe Turizmit, – Mirela Kumbaro

4 ministra shteti

Elisa Spiropali për marrëdhëniet me parlamentin

Edona Bilalli ministre shteti për sipërmarrjen

Bora Muzhaqi ministre Shteti për Rininë dhe Fëmijët

Milva Ekonomi, ministre shteti për standardet dhe cilësinë