Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar nga Gjermania Ditën e Pavarësisë.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Rama shkruan: “Gëzuar ditën e pavarësisë. Mirënjohje përjetë Ismail Qemalit dhe të gjithë etërve themelues të shtetit shqiptar! Rroftë Shqipëria dhe rrofshin shqiptarët kudo ku jetojnë!”, ka uruar Rama. Ndërkohë, kryeministri i vendit, ndodhet sot në Gjermani ku pritet të zhvillojë një takim me kancelaren Angela Merkel.

Artikulli paraprakKRYEMINISTRI MUSTAFA: TË GJITHË NE SOT NDJEHEMI NJË
Artikulli tjetër“28 NËNTORI”, SHKODRA NGRE FLAMURIN